Tüm markalar için tek adres

Develop, Konica Minolta, Kyocera Mita, Rıcoh Aficio, Nashuatec, Panasonıc, Samsung, Brother, Sharp, Rex-Rotary, Toshıba, Gestetner marka ürünlerinizin servis, yedek parça, bakım-onarım, toner ve sarf malzemesi gereksinimleri için bize ulaşabilirsiniz.
Fotokopi Makinesi Almadan Önce

Makine özellikleri / Kopya kalitesi
Makine, ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek mi? Yarının teknolojik yeniliklerine ayak uydurabilmesi veya ileride değiştirilmesi kolay mı? Kaliteli kopya veriyor mu, kontrastlar iyi mi?

Teknik servis kalitesi
Satıcı firma bakım, onarımla bizzat ilgileniyor mu? Önerdiği garanti nedir? Bayileri yeterli bilgi ve beceriye sahip mi? Yeterli yedek parça stoku var mı? Teknik servis ağı yeterli mi?

Kopya maliyeti
Toner, developer, drum gibi kullanım malzemelerinin maliyeti nedir? Bu maliyetlerin ileride artma ihtimali mevcut mu? Tek sayfa kopya maliyeti ne olacaktır?

İthalatçı firma güvenliği
Fotokopi makineleri konusunda uzman mı? Kaç senedir pazarda ? Referansları var mı, kimlere hizmet veriyor, hizmeti yeterli mi?

Makine fiyatı
Piyasadaki benzerlerine uygun mu? Vade avantajları var mı?
Fotokopi 75 yaşında

20. yüzyıla damgasını vuran en önemli buluşlardan biri olan fotokopinin icadı tam 75 yıl önce gerçekleşti. Gündelik yaşamımızı, iş yapma şeklimizi kökten değiştiren fotokopinin icadı; bugün onlarca büyük firmanın rekabet ettiği, yüzbinlerce insanı istihdam eden, yüz milyarlarca dolarlık bir pazar haline geldi.

Fotokopinin icadından bugüne tam 75 yıl geçti. Amerikalı Bilim Adamı Chester Carlson tarafından 22 Ekim 1938 tarihinde ünlü Astoria Oteli’nde tanıtılan Xerografi buluşu ile çekilen ilk fotokopi metni, buluş gününü ve bulunan mekanı simgeleyen “22.10.38 Astoria” yazısıydı.

Yirminci yüzyıla damgasını vuran en önemli buluşlar arasında gösterilen fotokopinin icadı, günlük yaşamımızda ve iş hayatımızda çok önemli değişikliklere neden oldu. Gutenberg’in matbaayı icadından sonra, baskı sektöründe gerçekleştirilen en önemli buluş olarak kabul edilen fotokopi makineleri üretimi, geçtiğimiz 75 yıl içinde dünyanın en büyük endüstri kollarından biri haline geldi. Günümüzde fotokopi makineleri sektörü, dünya üzerinde onlarca firmanın rekabet ettiği, yüz binlerce çalışanı istihdam eden ve yüzlerce milyar dolarlık bir pazar haline geldi.

Fotokopi makinesinden önce makine ile bir metnin veya dokümanın kopyalanması, daktilo kağıdının altına karbon kağıdı koyulmasıyla ya da metal kalıp dizgi yöntemi ile sadece matbaada yapılabiliyordu. Xerografi buluşu, ilk defa ısı, ışık ve elektrik kullanılarak bir metnin görüntüsünün birebir kağıt üzerine aktarılmasını sağladı.